راهنمای جامع برای افراد تازه کار در ماهیگیری

سالها پیش ماهیگیری با استفاده از یک نیزه و یا جسمی نوک تیز انجام می شده اما امروزه لنسرهای حرفه ای در سایزهای مختلف کار را تا حدودی ساده کرده اند، فقط کافی است بدانید چطور و کجا ماهیگیری کنید.

ماهیگیری

در این بخش از نمناک در احترام به درخواست برخی از کاربران قصد داریم تا انواع ماهیگیری را به شما معرفی کنیم و تجهیزات لازم برای این کار را نام ببریم. همچنین می توانید با بهترین مناطق برای ماهیگیری و چگونگی انجام این کار آشنا شوید.

فوت و فن ماهیگیری برای تازه کاران

اگر همیشه در ذهنتان رویای زندگی کردن در منطقه ماهیگیری را می پرورانده اید اما این کار را تابحال تجربه نکردید، در این مطلب ما را همراهی کنید. این مهارت می تواند برای هر سنی مناسب باشد و محدودیت خاصی برای افراد ندارد. همچنین باعث می شود که لذت زیادی از طبیعت ببرید.

پیش از هرچیز فواید ماهیگیری را بدانید

قبل از هر چیز بهتر است که نیم نگاهی به این موضوع بیاندازیم که چرا طرفداران ماهیگیری زیاد هستند؟

1. از بین بردن استرس

بسیاری از متخصصان و افراد با تجربه در این کار اظهار داشته اند که ماهیگیری می تواند استرس را از فرد دور کند. همچنین با آشنا شدن با طبیعت و محیط اطراف خود، ذهن شما از درگیری های روزمره منحرف می شود. در نتیجه استرس ها و فشارهای ذهنی کاسته می شوند.

2. مناسب برای سلامت ذهن و جسم

ماهیگیری علاوه بر از بی بردن استرس می تواند شبیه به مدیتیشن عمل کند و شما را از لحاظ روحی و جسمی آرام کند.

3. ارتقای مارت ارتباطی

قطعا افراد ماهیگیری را به تنهایی و تک نفره انجام نمی دهند. این کار به نوعی تیمی محسوب می شود. در نتیجه مهارت های ارتباطی و اجتماعی فرد را ارتقا می دهد.

4. قابل انجام برای همه

ماهیگیری یک عادت هیجان انگیز است که می تواند برای تمام سنین مناسب باشد. مثلا شما می توانید فرزندان و یا مادربزرگ و پدربزرگ خود را به ماهیگیری دعوت کنید.

انواع ماهیگیری

ماهیگیری از آب تازه

فرقی ندارد که از دریاچه، جوی، استخر، رودخانه یا هرجای دیگر ماهی بگیرید. گاهی اوقات این مکان نزدیک به آب تازه می باشد.ماهیگیری آب تازه برای افراد تازه کار بسیار مناسب است و به تجهیزات زیادی نیاز ندارد.

تقریبا 40 درصد از ماهی ها به آب های تازه تعلق دارند. مثل مایه سالمون، گربه های، باس یا نوعی مایه خاردار دریایی و قزل آلا. حال خودتان انتخاب کنید که این ماهی ها را به صورت یخ زده از غاره خریداری کنید یا اینکه آنها را از آب های تازه بگیرید.

ماهیگیری ساحلی

این نوع ماهیگیری می تواند در هر کرانه یا ساحلی انجام شود. بهترین حالت این است که این ساحل نزدیک به آب شور یا آب تازه باشد. البته که از انواع قبلی کمی تخصصی تر است.

ماهیگیری آب نمک

این مورد نیز برای تازه کارارن مناسب است اما به تجهیزات کمی خاص تر نیاز دارد. پس قبل از این نوع ماهیگیری با یک فرد با تجربه صحبت کنید. مزیت این نوع ماهیگیری این است که ماهی های این نوع آب ها بسیار متنوع هستند.

گرفتن و آزاد کردن

بسیاری از افراد ماهیگیری را برای مصرف شخصی انجام نمی دهند. به همین دلیل ماهی را بعد از گیر افتادن در قلاب آزاد می کنند. ماهیگیر در این شرایط باید احتیاط لازم را برای جدا کردن ماهی از قلاب انجام دهد.

ماهیگیری پروازی

این نوع ماهیگیر را می توان در آب های شور یا آب های شیرین انجام داد. در این حالت باید برای هر نوع ماهی روش و تکنیک خاصی را یاد بگیرید.

ماهیگیری ایستاده روی تخته

اگر عاشق چالش می باشید، می توانید این نوع ماهیگیری را انتخاب کنید. این نوع ماهیگیری علاوه بر تفریح می تواند یک تمرین عالی برای کل بدن شما باشد.

ماهیگیری یخی

اگر عاشق هوای سرد هستید، می توانید ماهیگیری در یخ را انتخاب کنید. یخ باید به قدری ضخیم باشد که بتوایند روی آن راه بروید. در نتیجه باید تجهیزات شما کمی خاص تر باشد. همچنین ممکن است به یک دیلم برای شکافتن یخ نیاز پیدا کنید.

ضروریات ماهیگیری

اگر برای اولین بار است که ماهیگیری می کنید، نیاز به آموزش های پیچیده ندارید. تنها کافی است که چند مرحله را رعایت کنید.

مجوز ماهیگیری:هر منطقه مخصوص ماهیگیری قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارد که باید از آنها استفاده کنید.

میله و قرقره ماهیگیری:اگر فرد ماهیگیر سن کمی دارد، می توانید برای او از ترکیب میله و قرقره استفاده کنید. از میله ای استفاده کنید که کاملا اندازه دستان شما باشد.

ریسمان ماهیگیری: ما به شما نخ نایلونی ماهیگیری را پیشنهاد می دهیم. زمانی که یک ماهی کوچک را می گیرید، به دنبال عدد 8 پوند روی برچسب باشید.

قیچی:می توانید از قیچی برای برش خط ماهیگیری استفاده کنید. برای این کار می توانید از قیچی ناخنی کوچک و ساده استفاده کنید.

قلاب و وزنه:می توانید از بسته های ترکیبی استفاده کنید که هر دو این تجهیزات را با همدیگر دارد. به دنبال قلاب هایی با سایز 6 و 10 باشید.

چوب پنبه پلاستیکی: این چوب پنبه ها به شما کمک می کند که بفهمید چه زمانی ماهی به دام افتاده است.

طعمه ماهیگیری:بسیاری از مغازه های مخصوص ماهیگیر، طعمه های ماهی را نیز می فروشند که بسته به نوع ماهی یا منطقه ای دارد که قصد ماهیگیری در آنجا را دارید.

انبردست:حتما یک انبردست همراه خود داشته باشید تا قلاب را از ماهی جدا کنید.

یک میله: یک میله را انتخاب کنید تا بتواند ماهی یا طعمه ماهی را نگه دارد.

آموزش ماهیگیری آسان

حال برای انجام ماهیگیری مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. قرقره ماهیگیری را آماده کنید.
 2. به این موضوع مطمئن شوید که 100 یارد برای قراقره ماهیگیری خود دارید. برای قرقره کردن آن، میله صاف را روی زمین بخوابانید، ضامن را بکشید و یک گره دستی بزنید و دوباره این کار را تکرار کنید.
 3. انتهای میله نزدیک به قرقره را جدا کنید. قرقره را روبروی خود قرار دهید. میله را محکم بگیرید. زماین که قرقره پر شد، خط را برش دهید.
 4. اگر انسان بصری هستید، می توانید از ویدئوهای آموزشی آماده کردن قلاب ماهیگیری نیز استفاده کنید.
 5. چوب پنبه و میله را بهم بچسبانید.
 6. چوب پنبه را از سر میله حدود 4 سانت قیچی کنید. سپس آن را به میله بچسبانید.
 7. قلاب را بچسبانید.
 8. حال خط میله را در اطراف قلاب بچرخانید. این چرخش را هشت بار تکرار کنید. می توانید از روغن نیز برای راحت شدن کار استفاده کنید.
 9. قلاب اندازی

   

  این مرحله را سخت نگیرید. با رعایت چند نکته می توانید مهارت لازم را در آن کسب کنید.

  • میله را محکم در دست بگیرید و آن را به سمت قرقره آزاد کشیده و هل دهید.
  • بدنه میله را به آرامی بچرخانه و سعی کنید که وزن دو طرف را یکسان و متعادل کنید.
  • کمی اطراف را نگاه کنید و مطمئن شوید که زمان خوبی برای قلاب اندازی است.
  • آرنج خود را خم کنید و بازوی خود را بالا بیاورید. حتما اطمنیان حاصل کنید که نوک میله مقابل سطح چشم شماست.
  • حال با حرکت مچ، میله را به سمت جلو بیاورید. در این حالت چوب پنبه و میله را راحت داخل آب بیاندازید.

  قلاب انداختن ماهی

  همانطور که دراین بخش از نمناک گفته ایم زمانی که ماهی قلاب شما را گاز می گیرد، سنگینی وزن آن را احساس می کنید و چوب پنبه شروع به تکان خوردن می کند. در این حالت باید میله را به آرامی به سمت بالا بکشید تا دهان ماهی کاملا روی قلاب قرار بگیرد.

  سپس ماهی شروع به تکان خوردن می کند که در این حالت باید استقامت خود را حفظ کنید و کم کم زانوهای خود را خم کنید. اگر ماهی از قلاب افتاد، سریعا این عمل را تکرار کنید تا کم کم به مهارت کافی برسید.

  خارج کردن قلاب

  زمانی که ماهی کاملا درون قلاب شما گیر افتاد، باید کم کم قلاب را جدا کنید. اگر ماهی در قسمت کوچک تر گیر افتاده بود، آن را در یک دست و قلاب را در یک دست دیگر بگیرید و به راحتی آن دو را از هم جدا کنید. اگر ماهی بزرگ بود، می توانید از تور برای جدا کردن آن از قلاب استفاده کنید.

  آموزش ماهیگیری کپور ( معرفی روش ها و تجهیزات)

  ماهیگیری کپور در طول دهه 1950 تابحال جزو محبوبترین دسته های ماهیگیری برای ماهیگیران در انگلستان ، اروپا و حتی ایران شده است. رکورد صید این ماهی در دست انگلیسی ها به وزن 60 پوند معادل 27 کیلوگرم میباشد. در این مقاله قصد داریم تا درباره نحوه شرایط زیست این ماهی ، نحوه صید این ماهی طعمه های مورد علاقه کپور و انواع ابزار مورد نیاز صید این ماهی را در قالب مقاله ماهیگیری کپور به شما معرفی کنیم.

  آموزش روش های صید و معرفی تجهیزات ماهیگیری کپور

  صید ماهی کپور با روش های زیادی صورت میگیرد. و به این دلیل اکثر ماهیگیران به صید ماهی کپور علاقه زیادی دارند. اگر شماهم جزو آین دسته ماهیگیر ها هستید و به صید ماهی کپور علاقه دارید به شما پیشنهاد میکنیم در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

  1_معرفی نامه کامل ماهی کپور

  برای صید موفق هر گونه ماهی نیازمند داشتن اطلاعات کامل راجب آن دسته میباشید. از این رو تصمیم گرفتیم در ادامه معرفی نامه حوضه های زیست این ماهی ، عادات غذایی ، زمان تخم ریزی ، زمان و فصل ماهیگیری کپور را به علاقه مندان این ورزش هیجان انگیز معرفی کنیم.

  معرفی نامه و معرفی حوضه های زیست ماهی کپور:

  پرورش این نوع ماهی از گزشته های بسیار دور در کشور چین شروع و با گزشت زمان تقریبا در همه جای جهان گسترش یافت. کپور ماهیان در اکثر حوضه های آبریز ایران به خصوص در رودخانه تجن و حوزه دریاچه خزر زیست میکنند. طول کپور ماهیان حدوداً سه برابر عرضشان میشود. حوضه های زیستی این ماهی در آب های گرم و مناطقی که پوشش گیاهی فراوان دارد میباشد. در فصل زمستان و در دمای منفی 8 درجه کپور ماهیان بصورت دسته جمعی به خواب زمستانی میروند.

  با گزشت زمان و تولید مثل انبوه این ماهی در کشور گونه های زیادی از این ماهی که به نام کپور ماهیان معروف هستند به وجود آمده است. که اگر قصد ماهیگیری کپور را دارید میبایست با این گونه ها آشنا باشید گونه های کپور ماهیان عبارت اند از:

  1. زردپر
  2. آمور
  3. فیتوفاک
  4. ماش ماهی
  5. کاراس
  6. کپور معمولی

  عادات غذایی ماهی کپور:

  کپور ماهیان اکثراً همه چیز خوار بوده و اغلب در زیر بستر آب ازکرم ها ، تخم ماهیان ، لاروها ، حشرات ، لاشه حیوانات ، و رییشه گیاهان تغذیه میکنند. ماهی کپور به مواد غذایی مانند: زرت ، شاهدانه ، کرم ، روده مرغ ، جگر و بادام زمینی علاقه بسیاری نشان میدهد. بدن این نوع ماهی به شدت به مواد آمینو اسید نیاز دارد. و از طریق بو کشیدن به واسطه سبیلک ها مواد غذایی حاوی آمینو اسید مانند: کرم ها و بچه خرچنگ را پیدا کرده و برای خوردن در اولویت قرار میدهد.

  زمان تخم ریزی ماهی کپور:

  زمان تخم ریزی این گونه از ماهیان در فصل بهار و اوایل تابستان به صورت دسته جمعی در مناطقی از سد یا دریاچه که پوشش گیاهی بیشتری و جریان آب بیشتری نسبت به سایر مناطق دارند صورت میگیرد. سن بلوغ و تخم ریزی کپور ها در مکان های گرمسیر در ماده ها 2 سال و در نر ها 1 سال میباشد ، در مناطقی که دارای آب و هوای خنک میباشند عمل رسیدن به بلوغ یک سال بیشتر از مناطق گرمسیر صورت میگیرد.

  صید ماهی کپور در زمان تخم ریزی بدلیل اینکه ماهی کپور در زمان تخم ریزی تغذیه نمیکند امکان پذیر هست. ولی بسیار دشوار میباشد. به شما پیشنهاد میکنیم برای صید و ماهیگیری کپور در قبل و یا بعد فصل تخم ریزی اقدام کنید. تا بتوانید از این ورزش نهایت استفاده را برده و نیز آسیب کمتری به طبیعت وارد کنید.

  2_بهترین زمان و مکان برای صید ماهی کپور

  صید ماهی کپور در تمام فصول به غیر از زمستان امکان پزیر میباشد . ولی بهترین فصل برای ماهیگیری کپور بدلیل گرم شدن آب و بالا رفتن جنب جوش این گونه از ماهی ها در فصل تابستان و اوایل فصل پاییز میباشد. که اگر تجربه ماهیگیری در این فصل هارا داشته باشید میدانید که ماهی با چه قدرتی به قلاب و طعمه شما حمله میکند. کپور ماهیان بدلیل افت دمای آب و رفتن به خواب زمستانی در فصل پاییز و برای تغذیه بیشتر و ذخیره چربی برای زمستان اغلب از تمام فصول برای تغذیه وقت میگزارند. و بدلیل نداشتم تخم و اتمام فصل تخم ریزی این فصل را فصل شکار مینامند.

  در رابطه با سوال چه ساعت و زمانی برای صید ماهی مناسب میباشد؟ باید به شما بگویم در تمام ساعت ها در فصل های بهار ، تابستان و پاییز صید ماهی کپور امکان پذیر میباشد. به غیر از مواقعی که دمای آب پایین باشد ، اما طبق تجربه چند ساله ای که دارم و تحقیقات زیادی که در این زمینه انجام دادم هنگام طلوع آفتاب ، عصر ها هنگام غروب ، و شب ها بهترین زمان های تست شده برای صید ماهی کپور میباشند.

  بهترین مکان ها برای صید ماهی کپور

  مکان یابی صحیح یکی از فاکتور های اصلی در ماهیگیری میباشد. که هر فرد ماهیگیری باید دانش کافی در این زمینه داشته باشد. از این رو قصد داریم تا مکان های پر تردد ماهی کپور در فصل های مختلف را به شما عزیزان معرفی کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

  نکات مهم و بهترین مکان ها برای ماهیگیری کپور در فصل پاییز

  با سرد شدن هوا در فصل پاییز. ماهی کپور منابع انرژی خود را برای شروع زمستان جمع آوری می کند. به ویژه در اولین افت شدید دما ، کپور اغلب به خوراک می رود. در یک هفته اول شروع سرما می توان کپور های بزرگی با استفاده از روش ها و طعمه های مختلف صید کرد.

  برخی از پیشکسوتان معتقدند که اولین یخبندان بهترین زمان برای ماهیگیری کپور در پاییز است زیرا یخبندان می تواند برخی از مواد غذایی طبیعی را از بین ببرد. و ماهی ها در این زمان به دنبال غذا میگردند و ترددشان را زیاد میکنند.

  با وجود باد های شدید در فصل پاییز ، ساحل های بادگیر میتوانند مکان های خوبی برای صید ماهی کپور در این زمان از سال باشند. اگر در اواخر پاییز قصد ماهیگیری کپور را دارید ، به مکان هایی که آب هایی راکت دارند سر بزنید. در این مکان ها در اواخر پاییز مقدار زیادی برگ درختان جمع میشوند. و طبق روند طبیعی تجزیه برگها از اکسیژن موجود در آب استفاده کرده و دی اکسید کربن آزاد می کند. به همین دلیل باعث میشود ماهی کپور تا اوایل بهار در این مکان ها زیست کنند.

  تنوع زیاد در روش های شکار این ماهی صید این ماهی را جزو محبوب ترین دسته های ورزش ماهیگیری کرده و افراد زیادی برای صید کپور ماهیان راهی سد ها و دریاچه های کشور میشوند. اغلب این افراد جزو ماهیگیران ورزشی و عضو کمپین بیر و رها کن هستند. و افراد اندکی هم نیز برای خوردن و فروش دست به این کار میزنند.

  اگر جزو افرادی هستید که فقط برای خوردن ماهی به این ورزش روی آورده اید. من به شما پیشنهاد میکنم بجای صرف وقت و هزینه های زیاد برای خرید قلاب لنسر و تجهیزات که در آخر هم تنیجه قابل قبولی نمیگیرید به استخر های پرورش ماهی و یا به مغازه های ماهی فروشی مراجعه کنید. و بدون دردسر و با صرفه جویی در هزینه ها ماهی خوراکی خود را تهیه کنید. در ادامه این بخش قصد داریم بهترین روش های تست شده ماهیگیری کپور را به شما عزیزان معرفی کنیم.

  صید ماهی کپور با روش طعمه پاشی:

  در ماهیگیری کپور یکی از روش های پرطرفدار میان ماهیگیران صید با روش طعمه پاشی میباشد. در این روش میبایست حداکثر 1 ساعت قبل از انجام ماهی گیری نقطه ای که قصد انداختن قلاب را دارید طعمه پاشی کنید. تا بتوانید جمعیت ماهی هارا در نقطه مورد نظر جمع آوری کنید. اگر قصد پرتاب به نقاط دوردست را دارید میبایست با کمک قایق های موتوری و یا قایق های کنترلی این کار را انجام دهید.

  اگر موقعیت فراهم کردن قایق را ندارید. میبایست با کم تیر و کمان این کار را انجام دهید ، برای این کار میبایست هر 1 ساعت یکبار بصورت متمرکز در یک نقطه طعمه پاشی را انجام دهید. برای طعمه پاشی میتوانید از انواع غلات مانند: جو ، گندم ، شاهدانه ، نخود ، لوبیا ، سویا ، بادام زمینی و زرت استفاده کرد. و باید 24 ساعت قبل از طعمه پاشی طعمه ها درون آب باشند تا کامل خیس بخورند و بویه انها در اب پخش شود.

  طعمه پاشی به شما کمک های بسیاری میکند از جمله: جمع کردن ماهی ها در محیط قلاب انداختن و باعث گول خوردن ماهی ها میشود. که بین طعمه های پخش شده در آب یکدفعه به طعمه شما برخورد کرده و بدون معطلی طعمه شمارا میخورد. طعمه پاشی تغریبا زیر مجموعه روش های ماهیگیری شده و به ماهیگیران در انجام انواع روش ها کمک میکند ، در ویدیو زیر یک روش ابتکاری و بدون دردسر برای طعمه پاشی را مشاهده میکنید. و میتوانید از این ویدیو ایده برداری کنید.

  صید ماهی کپور با روش انتظاری:

  ماهیگیری با روش انتظاری یکی از پرطرفدار ترین روش های صید ماهی کپور در بیشتر نقاط  جهلن می باشد. این روش مانند اسمش نیاز به صبر و بردباری زیادی دارد. در روش ماهیگیری انتظاری ریسه هایی با تنوع بسیار بالا داریم مانند:  ریسه های کف خواب با سرب ثابت ، ریسه های موییبا سرب متحرک که بنا به سلیقه خودتان میتوانید از این ریسه ها برای صید ماهی کپور استفاده کنید.

  در روش انتظاری شما بوسیله لنسر طعمه و قلابتان را در نقطه ای که از قبل طعمه پاشی کرده پرتاب میکنید. و منتظر نوک زدن ماهی میمانید و زمانی که ماهی شروع به نوک زدن کرد و زنگوله یا زنگ لنسر شما به صدا در آمد میبایست بلافاصله لنسر را به بالا کشیده تا قلابتان به دهن ماهی کامل فرو برود.

  در ویدیو زیر یک صید ماهی با روش انتظاری را مشاهده میکنید. و میتوانید با الگو برداری از ایده های این ویدیو صید ماهی به روش انتظاری را انجام دهید.

  ماهیگیری کپور با روش اسپینینگ:

  روش اسپینینگ نیز یکی از روش های پرطرفدار ماهیگیری می باشد. در روش صید اسپینینگ از طعمه های مصنوعی مانند پلاک ها ، قاشقک ها ، کرم های مصنوعی ، لانسه  های ارتعاشی استفاده می کنند. این روش اغلب برای صید ماهی های مهاجم مانند اردک ماهی ، قزل آلا ، ماهیان آب شور و شیربت و سوف به کار برده می شود. طعمه های مصنوعی در این روش به راحتی در بازار و فروشگاه های اینترنتی یافت می شوند.

   سایز طعمه ها  و نخ در این روش برحسب سایز و اندازه ماهی انتخاب می‌شوند. برای انتخاب سایز نخ پیشنهاد می کنیم ازنخ های نرم فلور کربن با سایز های 0.25 تا 0.30 استفاده کنید.در ویدیو زیر صید های موفق با روش اسپینینگ را مشاهده میکنید.

  4_طعمه های رایج و مناسب برای صید ماهی کپور

  انتخاب طعمه مناسب یکی از فاکتور های اصلی و مهم در صید ماهی میباشد. برای انتخاب طعمه مناسب باید به نوع ماهی ، سایز ماهی ، وفصل صید توجه کرد. در ادامه این بخش از مقاله قصد دارید تا چند نوع طعمه مناسب و تست شده برای ماهیگیری کپور را به شما عزیزان معرفی کنیم. تا بتوانید از زمان و هزینه ای که صرف این ورزش میکنید نهایت استفاده را ببرید.

  از نظر بنده و طبق تجربه چندساله برای صید ماهی کپور به خرید بویله های اماده نیازی ندارید و میتوانید از طعمه هایی مانند:کرم خاکی ، روده مرغ ، زرت ، و انواع خمیر های دست ساز که اغلب با نان باگت و زرد چوبه تهیه میشوند استفاده کنید و جواب بگیرید.

  اما اگر قصد ماهیگیری حرفه ای را دارید میتوانید از بویله های آماده در بازار با اسانس کپور استفاده کنید. که مبتوانند در این ورزش به شما کمک زیادی کنند یکی از طعمه های آماده و فروشگاهی  که بسیار عالی بوده تایگر نات ها هستند. تایگر نات ها مانند پودر خشک در فروشکاه ها عرضه میشوند. و شما باید در خانه این پودر را 24 ساعت خیسانده به حالت بویله درآورده و نیم ساعت بجوشانید سپس بگزارید. یکروز داخل آب خودش کاملا خیس بخورد ، این طعمه برای صید کپور جزو بهترین طعمه های تست شده قرار دارد.

  بهترین طعمه های صید کپور تست شده :

  1.  کرم خاکی
  2. زرت
  3. تایگر نات
  4. روده مرغ
  5. بویله های آماده

  این خمیر یکی از خمیر های دست ساز بنده بوده که بسیار از این خمیر استفاده میکنم و جواب میگیرم. در این روش مخلوط  نان تست و زرده تخم مرغ به همراه پودر دارچین که بصورت خمیری و گلوله ای روی قلاب شماره ۸ پایه کوتاه طلایی قرار میگیرد .با جرعت میتوانم بگویم این طعمه یکی از بهترین طعمه هایی است که برای صید کپور استفاده کرده ام.

  نکات مهم

  توجه کنید برای موفق بودن در صید ماهی کپور میبایست از انجام دادن کارهایی خودداری کنید. در ادامه قصد داریم تا این اشتباهات را به شما معرفی کنیم تا بتوانید این ورزش را به بهترین شکل ممکنن انجام دهید.

  1_با توجه به حس بویایی بسیار قوی ماهی از کشیدن سیگار در کنار اب و دست زدن به طعمه جدا خود داری کنید. زیرا باعث بو گرفتن طعمه شما و فرار کردن ماهی میشود.


  2_از صدا دادن در کناز اب بشدت پرهیز کنید زیرا امواج صدای شما میتوانند ماهی هارا از شما دور کنند.


  3_هنگام صید یک ماهی از قرار دادن ماهی درون آب و زنده نگه دار به دلیل عکس گرفتن یا هر دلیلی خود داری کنید. زیرا ماهی های دیگر متوجه خون ماهی شده و از منطقه فاصله میگیرند.


  4_از استفاده از تجهیزات نامناسب و قلاب های قدیمی زنگ زده بشدت خودداری کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *