به گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، تصویربرداری جدیدترین سریال مسعود ده‌نمکی با نام «دادستان» که به تهیه‌کنندگی محمد خزاعی و به سفارش مرکز سیمافیلم ساخته می‌شود،  اول مردادماه آغاز شده است.

پس از سه ماه کار برنامه‌ریزی شده و با ضبط سکانس‌های خارج از کشور در استانبول ترکیه، تصویربرداری این سریال به طور کامل به پایان رسید.

عدالت‌خواهی، نفوذ و مبارزه با مفاسد اقتصادی محور اصلی موضوعات این سریال هستند؛ در قصه‌های فرعی این سریال به موضوعات مهم تاریخ معاصر مثل حمله داعش به مجلس هم پرداخته می‌شود.

این روزها سریال «دادستان» در مرحله  تدوین و صداگذاری است تا برای پخش در ۱۷ قسمت آماده شود.

محمد کاسبی، سید جواد هاشمی، هومن برق‌نورد، برزو ارجمند، علی سلیمانی، بهنوش بختیاری، سحر قریشی، علیرضا استادی، کاوه سماک‌باشی، اصغر نقی‌زاده، هلیا امامی، رضا توکلی، محمود مقامی، نگار فروزنده، نیما شاهرخ‌شاهی، مجید شهریاری، شیوا خسرومهر، فریبا ترکاشوند، فرج‌الله گل‌سفیدی، ابراهیم کوهخایی، حمید متقی، مختار ثائقی، مریم وانشانی، یاسمن ترابی، مجید قادری و … در «دادستان» بازی می‌کنند.

در خلاصه داستان این سریال آمده است: «دادستان» یک سریال تخیلی است و مربوط به هیچ دولتی نمی‌شود!

دیگر عوامل سریال «دادِستان» عبارتند از:

سرپرست گروه کارگردانی: آرش سجادی‌حسینی، مدیر تولید: مصطفی سلطانی، آهنگساز: کارن همایون‌فر، طراح جلوه‌های ویژه میدانی: محسن روزبهانی، طراح چهره‌پردازی: شهرام خلج، مدیر تصویربرداری: فرشاد گل‌سفیدی، نویسندگان: پدرام کریمی و کریم خودسیانی، مدیر صدابرداری: امیر حاتمی، صداگذار: سید محمود موسوی‌نژاد، طراح صحنه و لباس: حسین مجد، جانشین تولید: مهدی عبادتی، طراحی و ساخت تصاویر رایانه‌ای: امیر عضدی، طراح جلوه‌های ویژه رایانه‌ای: کامیار شفیعی، عکاس: کوروش پیرو، مدیر روابط عمومی: حمید یادروج، مدیر صحنه: فرهاد ترابی، دستیار اول کارگردان: فرید کلهر، طراح بدلکاری: کیوان رضایی، دستیار برنامه‌ریز: عارفه رشیدی، دستیار دوم کارگردان: کمال‌الدین پیرهادی، منشی صحنه: آتوسا شاه‌سیاه، دستیار تهیه‌کننده: امیرعلی رزاقی، گروه فیلمبرداری پشت صحنه: علی غفاری، حسین محمدی، آرمان آقازاده، دستیار اول صحنه: علی خزایی، دستیار صحنه: سینا خزایی، دستیار ساخت تصاویر رایانه‌ای: سعید شلیله، دستیار اول لباس: نسیم غضنفرزاده، دستیار لباس: حدیث شعبانی، دستیار اول تصویر: امیدالله وردی، دستیاران تصویر: کیوان محمدی‌نژاد، مهدی منادی و علی نانکلی، دستیاران صدا: علی رحمانی و میعاد کوه‌انداز، مجری گریم: رضا نادی و شیده کردستانی، دستیار جلوه‌های ویژه میدانی، کاووس روزبهانی، دستیاران تولید: خلیلی برکاتی، علی حسین قاسمی، دستیار تدارکات: مصطفی بیوک، همیار تدارکات: علیرضا صادقی، اصغر بالش‌آبادی، حمل و نقل: مجید سمساری، عیسی ابوترابی، حمیدرضا رحمتی، محمد نقوی، حمید دریایی، مجید معارف‌وند، حبیب دریایی، داود باقریان، علی کنعانی، محمد نقوی، سینه موبیل: صادق کرمی، علیرضا ذی‌مدخ، بهنام بصیرت.

تصویربرداری سریال «دادستان» ده‌نمکی به پایان رسید

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد خزاعی تهیه‌کننده سریال «دادستان» که به کارگردانی مسعود ده نمکی در دست تولید است، درباره آخرین وضعیت این مجموعه تلویزیونی گفت: تصویربرداری سریال «دادستان» که از اول مردادماه آغاز شده بود، پس از سه ماه کار برنامه‌ریزی شده با ضبط سکانس‌های خارج از کشور در استانبول ترکیه به پایان رسید.

در حال حاضر تدوین و صداگذاری سریال در حال انجام است تا «دادستان» در ۱۷ قسمت آماده پخش شود.

عدالت‌خواهی، نفوذ و مفاسد اقتصادی محور اصلی موضوعات این سریال هستند که در قصه‌های فرعی به موضوعات مهم تاریخ معاصر مثل حمله داعش به مجلس هم می‌پردازد.

محمد کاسبی، سیدجواد هاشمی، هومن برق‌نورد، برزو ارجمند، علی سلیمانی، بهنوش بختیاری، سحر قریشی، علیرضا استادی، کاوه سماک‌باشی، اصغر نقی‌زاده، هلیا امامی، رضا توکلی، محمود مقامی، نگار فروزنده، نیما شاهرخ‌شاهی، مجید شهریاری، شیوا خسرومهر، فریبا ترکاشوند، فرج‌الله گل‌سفیدی، ابراهیم کوهخایی، حمید متقی، مختار ثائقی، مریم وانشانی، یاسمن ترابی، مجید قادری و… در «دادستان» بازی می‌کنند.

محمد خزاعی تهیه‌کننده سریال «دادستان» در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، درخصوص زمان پخش سریال گفت: سریال «دادستان» در مرکز سیما فیلم تولید می‌شود و هنوز شبکه و زمان پخش آن مشخص نشده است. ما در این سریال با پرداخت به وقایع روز، برشی از تاریخ معاصر خواهیم داشت. در این سریال وقایعی مانند حمله داعش به مجلس به تصویر کشیده است.

وی درباره المان‌های این سریال برای جذب مخاطب جوان و نوجوان، بیان کرد: شخصیت‌های اصلی مطالبه‌گر ما در مسائل اقتصادی و مبارزه با فساد اقتصادی، جوانان هستند که جنبشی را ایجاد کردند و مبارزه می‌کنند؛ کسانی که بدون وابستگی سیاسی به دنبال عدالت‌خواهی واقعی هستند و تلاش می‌کنند به هدف خودشان برسند.

وی افزود: در کنار این وقایع، قصه ما روایت و فساد‌های اقتصادی بررسی می‌شود و اتفاقات دیگر که باید در سریال مشاهده کنید. به نظر می‌رسد سریال «دادستان» نسبت به آثار قبلی آقای ده‌نمکی کار متفاوتی است. همین تفاوت باعث شد که من در کنار این کار حضور داشته باشم. البته تاثیرگذاری قصه‌های «دادستان» برای جوانان و مردم و در کنار پرداختن به قصه‌های تاریخ معاصر و موضوع اصلی سریال که عدالت‌خواهی است، اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی افزود: زمانی که سریال به من پیشنهاد شد، فیلم‌نامه را خواندم، در داستان فضا‌هایی بود که من دوست داشتم. البته در آن زمان قرار بود سریالی برای تلویزیون در لبنان بسازم که عقب افتاد و پیشنهاد این سریال را که دغدغه روز بود، پذیرفتم.

تهیه کننده فیلم «به وقت شام» بیان کرد: زمانی که ما «قلاده های طلا» و «به وقت شام» را ساختیم اتفاقاتی در جامعه افتاده بود و مردم منتظر یک مطالبه‌گری و اثری در این فضا بودند. سریال «دادستان» در حقیقت خواسته‌ها و سوژه‌هایی دارد که مردم درخواست دارند.

این تهیه کننده درباره انتخاب بازیگران سریال «دادستان» گفت: ۲۰ بازیگر مطرح در کنار ۱۰۰ بازیگر تئاتر انتخاب شده اند که نشان می‌دهد کار پربازیگری است.

وی افزود: ما در سریال «دادستان»، ۱۰۰ لوکیشن داریم که تا ۲۰ مهرماه تصویربرداری در ایران تمام می‌شود و قسمت‌هایی از این سریال در یکی از کشور‌های خارجی ضبط خواهد شد.

بعد از سه سال دوباره در بهارستان تیراندازی شد/ ده‌نمکی: مردم از «دادِستان» توقع طنز نداشته باشند

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، تصویربرداری سریال «دادِستان» که از چهارشنبه یکم مرداد با رعایت شیوه نامه های بهداشتی آغاز شد، با ضبط سکانس‌های جدید در تهران ادامه دارد.

در این سریال پربازیگر‌ هومن برق‌نورد، بهنوش بختیاری، علی سلیمانی، سحر قریشی، محمد کاسبی، سید جواد هاشمی، رضا توکلی، برزو ارجمند، علیرضا استادی، کاوه سماک‌باشی، اصغر نقی‌زاده، هلیا امامی، محمود مقامی، نگار فروزنده، نیما شاهرخ‌شاهی، مجید شهریاری، شیوا خسرومهر، فریبا ترکاشوند، فرج‌الله گل‌سفیدی، ابراهیم کوهخایی، حمید متقی، مریم وانشانی، یاسمن ترابی و مجید قادری بازی می کنند.

فیلمنامه این سریال که فضایی پلیسی و معمایی دارد، بر اساس طرحی از مسعود ده‌نمکی به سرپرستی او و تیم نویسندگان کریم خودسیانی و پدرام کریمی به نگارش درآمده است.

مسعود ده نمکی کارگردان سینما و تلویزیون که مخاطبان او را با سه گانه اخراجی‌ها می‌شناسند، در جدیدترین سریال خود سراغ سریال پلیسی  و معمایی رفته است. این کارگردان در سریال جدیدش بخش‌هایی از حمله داعش به ساختمان مجلس شورای اسلامی را به تصویر می‌کشد.

جمعه ۲۱ شهریور، عوامل سریال دادستان با گذشت حدود سه سال و سه ماه از حادثه تروریستی حمله گروهک تروریستی داعش به مجلس شورای اسلامی به بازسازی این صحنه‌ها پرداختند.

جمعه برای اهالی بهارستان یادآور صبح ۱۷ خرداد ۹۶ بود که صدای تیراندازی از میدان بهارستان و ساختمان مجلس شورای اسلامی به گوش رسید. با توجه به حضور خبرنگاران در آنجا اخباری مبنی بر تیراندازی در ساختمان مجلس شورای اسلامی منتشر و به مرور ابعاد این تیراندازی گسترده شد‌.

در آن حادثه، با هوشیاری پاسداران حفاظت مجلس چند تروریست مسلح که قصد ورود به ساختمان اداری و صحن مجلس شورای اسلامی را داشتند، از راهیابی به ساختمان اداری و صحن علنی مجلس باز ماندند و مجبور شدند در طبقات ساختمان مراجعات مردمی و دفاتر نمایندگان به درگیری با نیرو‌های حفاظت مجلس ادامه دهند. در این حمله تروریستی چند تن از مردم هم به شهادت رسیدند.

بعد از انتشار خبر این اتفاق تدابیر امنیتی ویژه اطراف ساختمان مجلس شورای اسلامی انجام گرفت و تردد خودرو‌های شخصی به‌سمت مجلس ممنوع شد. حتی برای تردد خودرو‌های امدادی و آتش‌نشانی مسیر‌های ویژه در نظر گرفته شد.

با ورود نیرو‌های ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تنگ‌تر شدن حلقه محاصره یکی از تروریست‌ها خود را منفجر می‌کند. باقی تررویست‌ها نیز در درگیری با نیرو‌های امنیتی به هلاکت می‌رسند و بالاخره ساعت ۵ بعد ازظهر این عملیات با هلاکت تمام تروریست‌ها به پایان می‌رسد.

حالا مخاطبان در سریال دادستان این صحنه‌ها را به کارگردانی مسعود ده نمکی شاهد خواهند بود. جمعه ۲۱ شهریور ماه نیز همانند خرداد ۹۶ خیابان‌های منتهی به مجلس شورای اسلامی را بسته بودند تا بتوانند این حادثه را با حضور یگان‌های امنیتی، ماشین‌های پلیس و نیرو‌های آتش نشان بازسازی کنند.

یگان‌های ویژه با اسلحه‌های خود مانند آن سال فقط بازی کردند و روی هدف تمرکز کرده بودند، اما مردم این منطقه دوباره وحشت حضور داعش در پایتخت را حس کردند.

بعد از تصویربرداری این سکانس‌ها سراغ مسعود ده نمکی کارگردان سریال دادستان رفتیم. او درباره سریالش گفت: در حال تصویربرداری سریال نمایشی دادستان به سفارش مرکز سیمافیلم در ۱۵ قسمت هستیم. مضمون اصلی سریال عدالت‌خواهی، جنبش دانشجویی و مناسبات سیاسی روز است.

ده‌نمکی عنوان کرد: یک بخش از سریال به حمله داعش به مجلس شورای اسلامی اختصاص دارد. امروز هم بازسازی بخش‌هایی از این اتفاق را تصویربرداری کردیم که یکی از داستان‌های فرعی دادستان است.

کارگردان اخراجی‌ها با بیان اینکه ساخت سریال‌های به روز و ایدئولوژیک کار سختی است، گفت: در این سکانس با همراهی نیرو‌های امدادی، انتظامی، امنیتی و نظامی و همچنین حضور مردم یک سکانس خوب از یک واقعه تاریخی معاصر ضبط شد.

ده نمکی بیان کرد: برخلاف کار‌های قبلی که مردم از من دیدند این سریال طنز نیست. مردم توقع کار طنز نداشته باشند. دادستان یک سریال اکشن پلیسی معمایی و به نوعی اجتماعی سیاسی است که تلاش می‌کنیم بتواند در هر قسمت جذابیت‌هایی برای مخاطب داشته باشد.

فرشاد گل سفیدی مدیر فیلمبرداری سریال دادستان هم گفت: در زمینه اکشن سریال دادستان کار خوبی به حساب می‌آید. البته سریال ما پلیسی امنیتی است که سعی می‌کنیم با چند دوربین همزمان تصویربرداری کنیم. فضای این اثر به لحاظ تکنیکی و محتوایی، خاص و جدید است و نسبت به دیگر سریال‌های تلویزیون با جهش بالاتری مواجه خواهیم شد.

مدیر فیلمبرداری دادستان درباره سکانس حمله داعش به مجلس توضیح داد: در این سکانس ما ۵ دوربین داشتیم و به هر دلیلی اگر کات می‌خورد ما برداشت‌ها تکراری را از زوایای دیگر می‌گرفتیم.

گل سفیدی اظهار کرد: در این سریال دوربین ۱۰۰ درصد روی دست بوده است. کار هفت الی هشتم من با آقای ده نمکی است و از کار هم شناخت داریم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *